Bilecik’te ekmek, eski fiyattan satılmaya devam edilecek

İHA

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde 200 gram ekmeğin fiyatının 8 TL’den 10 TL’ye çıkmasının ardından Bilecik Valiliği, yazılı bir açıklama yaptı.

Bilecik Valiliği, Bozüyük ilçesinde ekmeğe yapılan zamla ilgili yayınladığı açıklamada, fırıncı esnafın yeni zam talebinin 200 gram için 10 lira olduğunu, ancak bu konu netleşmeden eski fiyatların geçerli olduğunu belirtti.

“Tarifeye uymayanlara ceza kesilecek”

Valilik tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Valiliğimiz Ticaret İl Müdürlüğü tarafından, Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odasına ve Bozüyük Esnaf ve Sanatkarlar Odasına, odalar tarafından düzenlenen tarifeyi bulundurmayan ve tarifeye uymayan esnaf ve tacirlere mevzuatta belirtilen cezai işlemlerin uygulanması ve yapılan işlemler hakkında valiliğimize, Ticaret İl Müdürlüğü tarafından bilgi verilmesi hususunda resmi yazı yazılmıştır. İlgili yazı, odalar tarafından ekmek üretimi yapan fırıncı esnafa tebliğ edilmiştir.

Esnaf 200 gram ekmeği 8 liradan 10 liraya çıkartmak istiyor

Ayrıca 5 Haziran 2024 Çarşamba günü, Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odasında, fırıncı esnafın yeni ekmek zam talebi için toplanan Ekmek Azami Fiyat Tarifesi Komisyonu’nun, tarife hakkında görüşleri alınarak, ilgili mevzuat gereği değerlendirmek üzere Ticaret Bakanlığımıza gönderilmiştir.

Resmi zam netleşmeden önce yeni fiyattan satış yapana idari yaptırım

Odalar tarafından yeni Ekmek Fiyat Tarifesi belirlenerek yürürlüğe girene kadar ekmek üretimi ve satışı yapan fırıncı esnaf, mevcut geçerli tarife olan 200 gram 8 TL- 250 gram 10 TL fiyatından ekmek satışı yapılacak olup, bu tarifeye uymayan fırıncı esnafa idari yaptırım uygulanacaktır.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir